Jadalna plastelina – zabawa i dekoracja

jadalna plastelina
Zabawa z plasteliną to piękne wspomnienia błogiego czasu dzieciństwa. Lepienie różnokolorowych figurek w dzieciństwie pozwala na rozwój kreatywnego myślenia i zdolności manualnych. Co ciekawe, czasami podczas zabawy dzieci próbują ją jeść. Niestety, standardowa plastelina nie jest jadalna. Jednak dla fanów lepienia i jedzenia zostało stworzone idealne rozwiązanie. Jadalna plastelina w świecie cukierniczym znana jest nie od dziś, jednak teraz zaczynają się nią interesować nie tylko profesjonaliści. W dzisiejszym wpisie opowiemy, czym dokładnie ona jest i jak ją wykorzystać.

Czym jest jadalna plastelina?

Choć swoim wyglądem i konsystencją może rzeczywiście przypominać standardową wersję, w istocie jadalna plastelina swoim składem jest zupełnie do niej niepodobna. Tak naprawdę to bardzo plastyczna masa cukrowa. Jest ona całkowicie bezpieczna do spożycia. Dzięki temu podczas zabawy nie trzeba będzie martwić się, że dziecko przypadkiem zje kawałek. Poza tym ma ona dokładnie takie same funkcje, jak tradycyjna plastelina. Jadalna wersja również może być łączona z innymi kolorami, formowana w przeróżne kształty, wałkowana, wykrawana etc. Warto dodać, że wcale nie jest ona nowym odkryciem. Cukiernicy od dawna używali masy, by tworzyć wszelkiego rodzaju dekoracje do ciast i deserów. Jednak teraz dopiero wiedza o jadalnej plastelinie stała się bardziej powszechna.

Jak wykorzystać jadalną plastelinę?

Z jadalnej plasteliny – tak jak z tej tradycyjnej można wykonać niemalże wszystko. Jest to wspaniały sposób na zabawę i ćwiczenie kreatywności. Jednak w odróżnieniu od standardowej, jadalna plastelina może być wykorzystana jako świetna dekoracja na desery. Małe figurki wspaniale będą wyglądać na domowym torcie. Co ważniejsze, wcale nie trzeba być ekspertem, by zrobić ciekawą dekorację. Większość małych prac robi się szybko i łatwo. Na naszym blogu znajduje się wpis traktujący o tym, jak wykonać róże z masy cukrowej – sposób ten sprawdzi się również w przypadku jadalnej plasteliny. Znaleźć można go tu.

Tworzenie dekoracji wykonanych z jadalnej plasteliny będzie sprawiać mnóstwo frajdy nie tylko dzieciom, ale także dorosłym. To wspaniały sposób na uwolnienie swojej kreatywności w procesie tworzenia słodkości, które można później w ciekawy sposób wykorzystać. Dekoracja ciast to prawdziwa sztuka, która może być też świetną zabawą. Figurki stworzone z jadalnej plasteliny świetnie będą się łączyły z innymi dekoracjami cukrowymi. Więcej na ten temat można przeczytać tu.