Jakie akcesoria powinien posiadać cukiernik-amator?

jadalna plastelina

Nic nie pobije świeżo zrobionego ciasta domowej roboty. Pieczenie może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy – torty, które można kupić w cukierni są piękne, ale niestety też drogie. Samodzielne wykonanie ciasta to także niesamowita frajda. Pieczenie to hobby, które bardzo szybko wciąga, a jego ogromnym plusem jest to, że swoje słodkie wypieki zawsze można podarować kochanym osobom. Osoby, które zaczynają swoją cukierniczą przygodę, z pewnością mogą czuć się nieco przytłoczone liczbą rzeczy potrzebnych do dekoracji ciast. Dzisiaj przedstawimy faworytów, którzy naszym zdaniem są niezbędni.

Niezbędne akcesoria do pieczenia

Na pierwszy ogień idą przybory. Oczywiście oprócz misek i łyżek potrzebne będą jeszcze inne, łatwo dostępne w każdym internetowym sklepie akcesoria cukiernicze. Sitko to absolutna konieczność do przesiewania mąki czy kakao. Używa się go, aby uzyskać gładką masę pozbawioną grudek, które mogą zepsuć wygląd ciasta. Podczas procesu dekoracji, a zwłaszcza przy pracy z masą cukrową z pewnością, potrzebne będą wałek i stolnica. Przydadzą się również przy tworzeniu wszelkiego rodzaju ciastek. Akcesoria te często wykonywane są z silikonu, ponieważ ciasto nie przylepia się do niego. Ważne też są odpowiednie formy do ciast. Wybór tutaj zależy głównie od zamysłu. W sklepie z akcesoriami cukierniczymi można bowiem znaleźć nie tylko wiele różnych rozmiarów, ale i kształtów, takich jak tradycyjne kółko, serce czy miś.

Akcesoria dedykowane do dekoracji ciast

Przyjaciel każdego cukiernika? Oczywiście jest to rękaw cukierniczy. To za jego pomocą można udekorować ciasto kremem na mnóstwo pięknych sposobach. Wybór końcówek do rękawa cukierniczego – nazywanymi tylkami – jest ogromny, a każda z nich tworzy unikatowy wzór. Z ich pomocą można wykonać różnorodne kwiaty, listki czy inne wzorki. Kolejnymi ważnymi akcesoriami, które z pewnością przydadzą się cukiernikom amatorom chcącym rozpocząć zabawę z fondantem, są wykrawaczki i stempelki. Przedmioty te używane są w celu wykrawania kształtów z masy cukrowej kształty oraz nadania jej tekstury. Pozwala to na stworzenie detali, dzięki którym ciasto będzie wyglądać bardziej profesjonalnie. A co z osobami, które nie potrafią zrobić własnej masy cukrowej lub nie za bardzo im wychodzi? Polecamy dostępną w sklepie z akcesoriami cukierniczymi jadalną plastelinę. Jest to gotowa już masa cukrowa zabarwiona na dwadzieścia różnokolorowych kolorów. Chcesz się dowiedzieć więcej na jej temat? Przeczytaj nasz wpis na ten temat.