Jak ozdobić tort na Pierwszą Komunię Świętą?

kwiaty cukrowe na tort

Pierwsza Komunia Święta jest wydarzeniem, na którym nie może zabraknąć tortu. To ważne wydarzenie zarówno z perspektywy dziecka, jak i rodziców. Można oczywiście uczynić je jeszcze bardziej wyjątkowym poprzez wykonanie własnego tortu. Przygotowania często jednak bywają pracochłonne. Dlatego właśnie postaramy się przedstawić dzisiaj jak w łatwy sposób ozdobić tort na Pierwszą Komunię Świętą za pomocą dekoracji na tort dla dzieci i masy cukrowej, aby zachwycił on wszystkich gości.

Ozdoby na tort – uczta nie tylko dla oczu

Jadalne ozdoby na tort to niezastąpiony sposób na to, by tort zachwycał swoim wyglądem. Dodatkowo dzieci uwielbiają je jeść. Często cieszą się one bardziej na piękne cukrowe dekoracje niż na samo ciasto. Jakie więc wybrać? Polecamy przede wszystkim kwiaty. Są one nieodłącznym elementem dekoracyjnym niemalże każdego tortu komunijnego. Szczególnie dobrze będą pasować róże w jasnych kolorach, np. śnieżnobiałym, delikatnie żółtym bądź niebieskim. Doskonale będą wyglądać także storczyki w podobnych barwach. Co ciekawe, wspomniane ozdoby cukrowe na tort można wykorzystać również na chrzest. Więcej informacji o jadalnych kwiatach i ich aranżacjach na wypiekach można przeczytać w naszym wpisie. Piękny efekt dają również żywe kwiaty, które warto położyć na tort w celach dekoracyjnych, jednak należy pamiętać o tym, że nie są one jadalne. Dlatego przed krojeniem tortu należy je zdjąć.

Dekoracje na tort z masy cukrowej

Element dekoracyjny, który będzie centralnym punktem tortu jest niesamowicie ważny. Ozdoby na tort na środku to zazwyczaj główna atrakcja. Warto uwzględnić w swojej kompozycji na środku opłatek z napisem IHS. Z łatwością można wykonać go z masy cukrowej. Wystarczy wyciąć kółko, następnie zabarwić resztę masy na złoty kolor za pomocą barwnika spożywczego, a na koniec wyciąć literki i przykleić je w odpowiedniej kolejności. Dla lepszego efektu można ozdobić je jadalnym brokatem. Innym pomysłem na ozdobę z literkami IHS jest topper. W internecie dostępne są różne warianty, które będą pięknym akcentem na środku wypieku. Taką dekorację na tort komunijny można również łatwo zrobić, jednak jest to zadanie dla nieco bardziej uzdolnionych artystycznie. Znacznie prostszą w wykonaniu dekoracją jest klasyczny krzyżyk. To niesamowicie łatwy kształt do wycięcia, który mimo swojej prostoty dopełnia wystrój tortu.

Chcesz poznać więcej naszych pomysłów na słodkie aranżacje? Jeśli brakuje Ci pomysłu w jaki sposób dekorować torty dla dzieci polecamy nasz wpis z kilkoma inspiracjami. Znaleźć można go tu.