Jak udekorować tort na urodziny dziecka?

ozdoby na tort

Urodziny to z całą pewnością ulubiony dzień w ciągu roku każdego dziecka. Prezenty, kolorowe dekoracje, goście i oczywiście piękny tort – czego tu nie kochać? Dla amatorów wypieków to wspaniały pretekst, żeby przygotować oryginalne ciasto, które zachwyci wszystkich świętujących. Jednak czasem brakuje pomysłu na ciekawie wyglądające dekoracje na tort urodzinowy. Z myślą o tym przygotowaliśmy dzisiaj wpis z kilkoma propozycjami.

Jurassic park dla fanów dinozaurów

Gotowe dekoracje cukiernicze na tort znacznie ułatwiają proces tworzenia wypieku, więc dlaczego by ich nie wykorzystać? Za ich pomocą wykonanie ciasta o tematyce dinozaurów, które zachwyci wszystkich gości, jest niesamowicie łatwe. Wystarczy tylko krem w kolorze zielonym, który posłuży jako imitacja trawy oraz dekoracje na tort w kształcie kolorowych wielkich gadów. Aby sprawić, żeby wypiek prezentował się ciekawiej można wykorzystać orzechy w czekoladzie jako kamyczki, wśród których będzie stał dinozaur.

Łąka z biedronkami i motylami

Kolejna propozycja łatwej dekoracji ciasta, to wykorzystanie ozdób o tematyce łąki. Jest to bardzo prosty sposób na stworzenie pięknego tortu. Co będzie potrzebne? Dekoracja na tort z opłatka w kształcie motyla – im więcej barw tym lepiej! Ciekawym dodatkiem może być także cukrowa biedronka. Następnie za pomocą rękawa cukierniczego z zielonym kremem, lukrem należy stworzyć poszczególne źdźbła trawy. Najlepiej będą wyglądać na białej podstawie, kształtowane od dołu do góry. Aby uzyskać ciekawy efekt, wystarczy tylko przystroić tort kilkoma motylami i biedronkami. Dobrym pomysłem jest także dołożenie kilku kwiatków, które można zrobić z kremu lub kupić już gotowe z masy cukrowej.

Wróżkowy tort

Wykorzystując cukrowe i opłatkowe dekoracje na tort można także stworzyć tort w tematyce wróżkowej. Jest to niesamowicie łatwe i wymaga tylko kilku elementów. Potrzebne będą jadalne kwiaty, o których więcej informacji można przeczytać w naszym wpisie. Dostępnych ich jest mnóstwo, a wybór w dużej mierze zależy od preferencji i wybranej kolorystyki. Aby efekt był lepszy, warto sięgnąć po jak największe egzemplarze. Należy ułożyć ich jak najwięcej na górnej części ciasta. Dla lepszego efektu wizualnego dobrze jest też przystroić kilkoma kwiatkami dół. Wróżkę można stworzyć na dwa sposoby. Pierwszy polega na samodzielnym wykonaniu toppera. Wystarczy wydrukować, odrysować, a następnie wyciąć z kartonu kształt wróżki, udekorować go brokatem, po czym przymocować drewnianą lub plastikową rurkę. Innym sposobem jest użycie jadalnej plasteliny, z której można ulepić figurki wróżek. Jak to zrobić? Wszystkie informacje o tym produkcie można znaleźć w naszym wpisie.